Taneční v noční košili

52 příběhů nejen pro seniory pro oživení vzpomínek.

Kniha je rozdělena do čtyř bloků podle ročních období, na každý týden v roce připadá jedna mikropovídka odehrávající se v druhé polovině 20. století. Odbornice na práci se seniory, Klára Cingrošová a Radka Franců, opatřily jednotlivé bloky i konkrétní povídky sérií cvičení a úkolů pro trénování paměti, ale i motoriky a rozvíjení zálib. Kniha může sloužit také jako inspirace vyprávění babiček a dědečků vnoučatům o tom, jaké to bylo, když oni byli mladí.

 

  • Rok vydání: 2019
  • Napsáno: 2019
  • Stran: 144
  • Žánr: povídky
  • Spoluautorky: Klára Cingrošová, Radka Franců
  • Nakladatel: Pasparta
  • Náklad: /
  • ISBN: 978-80-88290-33-9
  • Poznámka: Kniha vyšla ve spolupráci s Alzheimer nadačním fondem.

ANOTACE:

UKÁZKY:

Jak s knihou pracovat

JARO:

LÉTO:

PODZIM:

ZIMA:

POVÍDKA 1:

POVÍDKA 2:

 

LETÁK:

RECENZE:

Čtenářské recenze:

1)

Celkové hodnocení

Ideální dárek pro babičku a dědečka a naše prabáby a pradědy. Dvaapadesát krátkých povídek z „jejich doby“ určených ke společnému předčítání mezi generacemi je spolehlivě rozmluví. Knížku doporučuji z vlastní zkušenosti. Děda vždycky seděl při rodinných sešlostech tak trošku opodál, ale díky téhle knížce jsme našli společná témata. Přečteme společně jednu povídku, děda se „rozkecá“, přidá se i babička a najednou je o zábavu postaráno. Děti ani nedutají a jsou moc zvědavé, jak to umí děda s babičkou „rozbalit“. Skvělá knížka, která vtáhne do rozhovoru i ty, kteří jsou dnes již moc pomalí a taky hůře slyší, a přesto jsou součástí naší rodiny. Máme je moc rádi, a navíc – bez nich bychom nebyli!
Lucie Cooper
https://www.kosmas.cz/knihy/269166/tanecni-v-nocni-kosili/

Hodnocení a komentáře

Výborná kniha pro „mostík“ ke starší generaci (Lucie Bednářová , 17.12.2019)Odpovědět

vřele doporučuji (*****)
Knížka Taneční v noční košili předčila moje očekávání. Rozmluvili jsme babičku i dědu, a nestačíme se divit, co všechno jako mladí dělali a kolik zážitků mají. Spousta zábavy při společně stráveném čase. Nikdo se nedívá do mobilu a hltáme, co všechno si vybaví, co dělávali, kde byli, kým byli, co je bavilo… Chce to je jen trošku „postrčit“. Za tuto knihu dávám palec nahoru!
.
.
.
3)
Příběhy mají moc oživovat vzpomínky. Knížka pro zapojení starší generace pomáhá k posílení vzájemných vazeb v rodině, ale také udržovat paměť. V dvaapadesáti povídkách z doby mládí a rodičovství vašich maminek a tatínků i babiček a dědečků najdete společná témata pro mezigenerační rozhovor. Budete překvapeni, kolik vlastních zážitků dokážou prarodiče přidat, co všechno si vybaví a také kolik toho o svých blízkých nevíte. Jen namátkou – víte, co byla akce zet, kdy se nosily jarmilky, že největší filmová hvězda byl Vinnetou a co znamenala fronta na banány…
Lucie B., 17. prosince 2019