Alzheimer

Alzheimerova choroba je námětem knihy Lentilka pro dědu Edu. Je určena dětem od šesti let, ale čtou ji i dospělí. Těm je určeno CD Trenky přes kalhoty. Na základě fiktivního příběhu o pradědečkovi Edovi a jeho rodině jsem se v roce 2013 stala patronkou nadace Alzheimer nadační fond, která se stará především o to, aby českým lékařům byl umožněn výzkum a zahraniční studium této dosud nevyléčitelné nemoci.

 

Honzík_badatel
Ilustrace Evy Mastníkové z knihy Lentilka pro dědu Edu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Propagační záložka inspirovaná knihou Lentilka pro dědu Edu. Epizoda dala název i audioknize určené dospělým – Trenky přes kalhoty.

 

PSANÍ POMÁHÁ

V roce 2016 jsem se stala čestnou patronkou Nadačního fondu Gabrielis, kde zaštiťuji pilíř podpory Zlepšení kvality života osob s Alzheimerovou chorobou.
Více na www.psanipomaha.cz

2016_katalog_brezinova-2

Foto: www.atelier-havelka.cz

LENTILKA TOUR

V roce 2013 se v režii Klubu mladých čtenářů nakladatelství Albatros uskutečnila série besed po ČR pod názvem Lentilka Tour.

LentilkaTour_KMC_2

 

LENTILKOVANIE

26. 9. – 30. 9. 2016 – cesta s překladatelkou knihy Gábikou Futovou po Slovensku.
Organizátor akce – Centrum MEMORY Bratislava a Hornozemplínska knižnica Vranov n.T.

LENTILKOVANIE- 1

Lentilka pro dědu Edu (1. vydání)
Lentilka pro dědu Edu (2. vydání)
Cukienek dla dziadka Tadka (polsky)
Bombonček za dedija Edija (slovinsky)
Lentilka pre dedka Edka (slovensky)
Lentilka pro dědu Edu / Trenky přes kalhoty aneb můj život s dědou Edou (2 x audiokniha)

 obalLentilkaProEduobalLentilkaPolBombonček_za_dedija_Edija_OBÁLKALentilkaSK_Obalka_zmensenoLentilka_Trenky_CD_obalA_mala

 

V roce 2019 vyšla v nakladatelství Pasparta ve spolupráci s Alzheimer nadačním fondem kniha Taneční v noční košili. Primárně je určena seniorům pro oživení vzpomínek.